Jdi na obsah Jdi na menu
 


60.výročí založení oddílu

11. 8. 2014

 

                                                                 Jachtaři slaví na Seči šedesátiny.
 
 
Předposlední víkend v srpnu patří tradičně na Sečské přehradě jachtařům. Jako každý rok, pořádá YACHT CLUB Vysoké Mýto závody Modrá vlajka Seče a letošní již 59.ročník se jede ve dnech 23. – 24.8.Tento závod je zároveň přeborem Pardubického kraje.
Pořádající oddíl tímto závodem oslaví 60.výročí svého založení, což je v historii jachtingu ve východních Čechách ojedinělá a výjimečná událost. YACHT CLUB Vysoké Mýto byl založen v březnu r.1954 a jak v té době bylo běžné, spadal pod Tělovýchovnou jednotu Spartak Vysoké Mýto s názvem DSO (dobrovolná sportovní organizace).Oddíl založilo 7 nadšenců tohoto sportu a postupně měl až 70 členů. Během své existence prošlo oddílem až 240 členů, kteří provozovali okruhový a námořní jachting a dříve hodně rozšířený windsurfing. Svoji základnu-loděnici začali jachtaři stavět ihned po založení oddílu v osadě Ústupky na břehu přehrady Seč. Loděnice je s ohledem na omezené finanční možnosti oddílu přiměřeně zrekonstruována.
V dnešní době má oddíl 45 členů a je zde stále živo. Pomalu o sobě dává vědět další generace malých dětí. Možná budoucích jachtařů. Oddíl se nadále podílí na organizaci jachtařských závodů na Seči a to s finanční podporou Pardubického kraje a radních Vysokého Mýta se starostou panem Souškem.
Přeji jachtařů k šedesátinám hodně sportovních úspěchů a dobrou partu na Ústupkách.
 
Ing.Petr Dymák
Předseda