Jdi na obsah Jdi na menu
 


Memoriál Tomáše Dymáka 2014 - zpráva

26. 5. 2014

 

 
Memoriál sportovní i kulturní
 
O víkendu 24.až 25.5.2014 jsme uspořádali již tradiční jachtařský závod Memoriál Tomáše Dymáka. Ve sportovní části víkendu se zúčastnilo závodu 12 posádek ve dvou lodních třídách – 9 v lodní třídě FINN a 3 posádky v třídě Pirát. Ale protože se vítr vyfoukal již v předchozích dnech, o víkendu to bylo slabé. V sobotu se nejdříve čekalo, až po poledni se mohla odstartovat první rozjížďka. Ale záhy nastal klid před bouří a vítr ustal. A později do bouřky si vyjeli jen ti stateční. Ředitel závodu ale zřejmě správně usoudil, že se závod odjede radši v neděli v bezpečí. A v neděli to vyšlo na dvě rozjížďky pro FINNy a jednu pro Piráty za slabého větru na hlavním jezeře. Při další rozjížďce vítr ustal definitivně a když se znovu rozfoukalo, bylo již po určené hodině poslední rozjížďky vypsáním závodu.
Vítězem ve třídě FINN se stal Jenda Smutek z našeho klubu za pořadí v rozjížďkách 2+1, druhý byl Tomáš Hrnčál za pořadí 1+4, třetí skončil Petr Prokopec oba YC Pardubice 4+2. Dále Pop, Dymák Jirka, Čajčík, Zdražil, Komárek, Dymák Petr. Toto pořadí bylo prezentováno na nástupu a je správné, na rozdíl od toho co se objevilo na webu Českého svazu jachtingu.
Ve třídě Pirát jely pouze posádky YC Vysoké Mýto. Zvítězili Steiner a Rabínem, před Drábkem s Havlem a Randákovou s Haselmannovou. Zejména třetí posádka měla smůlu, protože v rušených rozjížďkách měly nad ostatními náskok.
 
 
Při kulturní části se v loděnici sešlo ať již o pátečním večeru či o sobotě odhadem až 40 lidí. Vždyť v pátek hrála kapela ve složení Wiki bendžo, Betl baskytara a kytara, Láli, Jirka, Honza kytary. V sobotu se kapela částečně obměnila Wikiho nahradil virtuos Myšák na housle a solový zpěv, ale po odjezdu jej nahradil Marin Dr., taky virtuos. A protože nápoje tekly proudem, končilo se silně přes půlnoc.
A k tomu pohodu doplňovaly klobásy a guláš z dvacetilitrového hrnce.