Jdi na obsah Jdi na menu

Memoriál Tomáše Dymáka 2017

19. 5. 2017

Vlastní závod sportovní stránce se odehrál ve čtyřech rozjížďkách v sobotu 13.7.2017 za větru, který prověřil všechny posádky. Některé si vyzkoušely i jarní koupel. V neděli to bylo bezvětří až slabý nepravidelný vítr, kterým by se sportovní výsledky ze soboty jen znehodnotily a proto závodní komise po dopoledním čekání závod správně ukončila.

Výsledky vesměs splnily očekávání:

Pohárový závod "Pirát" za účasti 12 lodí vyhrála posádka Sivý - Sivý, protože byla dominantní ve všech rozjížďkách. Druzí skončili Grill s Duškem i se zvrhnutím ve čtvrté rozjížďce, za nimi těsně třetí Tobolka s Gardavským. Všichni to jsou jihočeši. Z vysokomýtských posádek  byly na pátém místě Dymák Jiří s Terezou a na šestém místě Steiner s Rašínem. Za zmínku stojí hodnocení "lodí dřevěných"  z nichž byli nejlepší Dymák Petr s Blahoušem Kubů, před dámskou posádkou Randáková - Haselmannová a před začínajícími borci Vinkler-Vavřina. Ti si dali též křest jarní vodu.

Lodní třída "Optimist" byla obsazena loďmi dětí Dymákových, vyhrál Matyáš před Vojtěchem před Jonášem a Lilianou.

Lodní třída "FINN" výsledkově velmi vyrovnaná a to až do poslední rozhodující rozjížďky, vyhrál Čajčík před Komárkem se shodným součtem pořadí, třetí Nalezenec byl ve třetí rozjížďce druhý, čtvrtý Dvořák byl druhý v rozjížďce  čtvrté.

Součástí závodu byly společenské večery v renovovaném baru "U špinového cecku" a to jak v pátek za hudební produkce hostů z jihu i v sobotu za dominantního zvuku bendža Wikiho.