Jdi na obsah Jdi na menu
 


Modrá vlajka Seče 2013

25. 8. 2013

 

Ve dnech 24.8. a 25.8.2013 jsme uspořádali tradiční závod Modrá vlajka Seče. Závodu se zúčastnilo 27 lodí z toho 7 lodí třídy fireball, 4 lodě třídy optimist, 3 lodě třídy laser, 4 lodě třídy pirát, 9 lodí třídy FINN. I když v minulých ročnících jsme zaznamenávali vyšší účast o deset až patnáct lodí, na sportovní stránce to neubralo. Odjelo se všech pět plánovaných rozjížděk. Třetí rozjížďka byla dálková kolem ostrova se společným startem o nejrychlejší loď.
Ve třídě FINN zvítězil domácí Jan Smutek, ale o vítězství musel bojovat do poslední rozjížďky s Petrem Prokopcem z YC Pardubice. Přitom poslední rozjížďku začal na startu smolně, neboť byl několik vteřin před startovním pokynem vytlačen přes startovní čáru a tak se musel vrátit na start znovu a vyplout s padesátimetrovou ztrátou za ostatními. Průjezd prvního kola už na třetím místě za Prokopcem a Jirkou Dymákem s hrozivou ztrátou nejméně sto metrů, průjezd druhého kola pořad ještě za Prokopcem, ale již v kontaktu. Až ve třetím kole se dostal při stoupačce před Prokopce a v cíli již byl jasně první. Tím se mu počítá jedno druhé a tři první místa, zatímco Prokopcovi jedno první a tři druhá místa. V případě opačného pořadí by bylo celkové pořadí též opačné! Třetí se umístil Jirka Dymák a to díky výsledkům prvního dne - první, třetí a čtvrté místo.  Další pořadí borci z domácí vody v obvykle velmi těsném pořadí Pop, Komárek, Dymák Petr, Josef zdražil, Satranský a Horníček. Finnům úspěšně konkuroval Michal Steiner na laseru, obě třídy startovaly společně.
V pirátech sice první rozjížďku vyhrála posádka Lejhanců, ale všechny další již vyhrála posádka Steiner-Rašín a tak se stala vítězem i v krajském přeboru. Třetí ve všech rozjížďkách byli Drábek s Havlem.
Ve fireballech sice pořadí bylo jednoznačné, ale na vodě všech sedm lodí se ukázalo v plné kráse: na zadní vítr efektní skluz se spinakrem, na boční s vyvažováním na hrazdě i velmi ostré stoupačky do cílové čáry. Zvítězila stejně jako loni posádka Verner – Nápravník (společenství JK Toušeň a Český Yach klub), před Parůžkem s Gemperlem (JK Toušeň a Sokol Dobřichovice. Třetí Mika – Dostálová Žaneta (SaS a Yachtclub Pardubice).
V mládežnické třídě optimist tentokrát startovaly je čtyři lodě. Zvítězila Licková Nikola z Yachtclubu Pardubice za vítězství ve třech rozjížďkách před brněnským Filipem Dvořákem a svou starší sestrou Anetou. O pořadí na druhém a třetím místě se rozhodlo až výsledkem v poslední rozjížďce.
Oblastními přeborníky Pardubického kraje byli vyhlášeni :
Třída FINN – Jan Smutek YC Vysoké Mýto
Třída laser   - Michal Steiner YC Vysoké Mýto
Třída pirát   - Jiří Steiner – Vladimír Rašín YC Vysoké Mýto
Třída fireball – Radek Mika – Žaneta Dostálová (SaS) a Yachtclub Pardubice
 
Rozjížďka o nejrychlejší loď, dálková plavba kolem ostrova se společným startem byla poznamenána postupně ubývající sílou větru. A tak vyhrála opravdu posádka, která si vedla mistrovsky, stejně jako loni fireball s posádkou Verner – Nápravník. V cíli byla první jednoznačně před pronásledovateli na dalších lodí třídy FINN Smutek s Prokopcem.
 
Doprovodným kulturním programem by tradiční táborák s hudbou složenou ze čtyř kytar, baskytary, solových houslí, foukací harmoniky. Kapela hrála i při křtu nové lodě dětí Kubových. Díky předzásobenému gastru se večer protáhl hodně přes půlnoc.

O modré vlajce se zmiňuje i Vysokomýtský zpravodaj

http://zpravodaj.vysoke-myto.cz/images/stories/2013/VZ_10_2013_web.pdf

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA