Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva z mistrovství ČR pirátů

15. 7. 2015

Mistrovství České republiky ve třídě Pirát.

Ve dnech 4 – 6.7.2015 se uskutečnilo na vodní ploše rybníka Bezdrev MČR ve třídě Pirát. I do našeho YC dorazila pozvánka na tyto závody s osobním pozváním pro naši posádku od pořádajícího oddílu, zajisté s ohledem na minulé úspěchy našeho oddílu v této třídě lodí.

Závodu, v celkovém počtu 17 klasifikovaných lodí, se zúčastnila naše posádka Dymák Jiří – Dymák Petr st.a kombinovaná posádka Kubů Blahoslav – Rašín Vladimír. Je nutno říci, že za posledních pár let naši sportovní nečinnosti na ostatních vodách došlo k velkému materiálnímu pokroku v této třídě. Startovní pole se nyní dělí na nové německé laminátové lodě včetně oplachtění a na skupinu starých dřevěných lodí s novým oplachtěním. Naše vybavení z roku 1997 nevěstilo nic dobrého. Naštěstí pořadatelé se rozhodli klasifikovat startovní pole kromě absolutního pořadí i obě skupiny lodí zvlášť. To pro nás byla výzva.

Přes nepříznivou předpověď větru jsme v neděli odjeli 1 rozjíždku ve slabém větru 3 m/s. Tady byly materiální rozdíly znát. V pondělí se naplnila předpověď změny a odjeli jsme tři rozjížďky ve větru 10 m/s, v nárazech až 13 m/s. To už byla jiná káva. V tuto chvíli to byl krásný, ale náročný závod.Celkové naše umístění bylo 9 místo a ve skupině OLD Pirát jsme byli na bedně na 2 místě! Pro nás po velké pauze nečekaný úspěch.

Nejpodstatnější bylo naše setkání se všemi známými pirátníky a připomněli jsme si trochu historii. Další naše setkání pirátníků se uskuteční příští rok na Memoriálu Tomáše Dymáka na Seči!

Jachtingu zdar!

Dymák Petr st.